• Виховна робота

Виховна система
Харківської гімназії №144

Виховання успішне, якщо воно системне. Виховна система гімназії охоплює весь педагогічний процес, об’єднуючи навчання, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи. При цьому вона відповідає таким вимогам, як:
  • Гуманістичний стиль відносин між всіма учасниками освітнього процесу.
  • Розумна дисципліна та порядок.
  • Можливість прояву дитячої ініціативи та її підтримки.
  • Демократичні принципи управління установою.
Виховання в гімназії розглядається не як самостійний вид, а як функція, властива будь-якій педагогічній діяльності.
Головним критерієм оцінки для нас є рівень розвитку особистих властивостей, якісний приріст світогляду, стійкість пізнавальних інтересів, володіння способами пізнання./Files/images/ВР1_1.jpg
Для педагогічного стилю вчителя в такому навчальному процесі характерна довіра до вихованців.
Звернення до особистості учня, прагнення його зрозуміти, пошук разом з ним самостійних рішень, нових форм в роботі – ось складові виховного процесу в нашій гімназії./Files/images/ВР2.jpg

Створення умов для розвитку особистості/Files/images/ВР3.jpg

Організація виховного процесу

1. Визначення змісту виховання на основі поставлених цілей.
  2. Створення і впровадження цільових програм виховної роботи («Здоров’я», патріотичне виховання, «Самопізнання і саморозвиток», «Культура особистості», екологічне виховання.
  3. Формування відношення учнів до Батьківщини, до її історії, до праці, до навчання, до природи, до мистецтва, літератури, дозвілля, вільного часу, до людини, до колективу, до людей іншої національності, до самого себе.
  4. Засоби виховання: праця, навчання, спілкування, слово, мистецтво, елементи соціального середовища.
/Files/images/ВР4.jpg

Результативність виховної системи

У гімназії панує здорова доброзичлива творча атмосфера. Учні люблять свій другий дім, прагнуть своїм навчанням, суспільною активністю, спортивними досягненнями примножувати славу рідної гімназії.
Протягом останніх років учні стали переможцями олімпіад, турнірів і спортивних змагань різних рівнів. Наші старшокласники незмінні учасники та переможці міських творчих конкурсів.