/Files/images/030420/flag-gerb-ukrainy1-640x427.jpg

Оголошення для призовників

Розпочалася приписка юнаків 2007 року народження!

ПРИПИСКА ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ДО ПРИЗОВНИХ ДІЛЬНИЦЬ, ПРИЗОВ І ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Стаття 14.Приписка громадян України до призовних дільниць

1. Приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей.

2. Для проведення приписки громадян України у районах (містах) утворюються призовні дільниці.

3. До призовних дільниць щороку протягом січня - березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

4. Не підлягають приписці до призовних дільниць громадяни України, які відбувають покарання в установах виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру.

5. Органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності щороку у строки та в порядку, встановлені Кабінетом Міністрів України, зобов’язані подавати до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списки громадян України, які підлягають приписці до призовних дільниць.

6. Для приписки до призовної дільниці громадяни України зобов'язані особисто прибути до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки в строк, зазначений у повістці, та подати необхідні документи, перелік яких установлюється Міністерством оборони України.

Формуваня патріотичного виховання учнівської молоді на уроках Захисту України та фізичної культури

Одним із обов’язкових елементів державності країни, атрибутом її самостійності, суверенітету є Збройні Сили. Вони виконують одну з найголовніших функцій держави – захисну.

Готовність Збройних Сил України до виконання своїх функцій значною мірою залежить від їх особового складу, зокрема підготовленості юнаків і молоді до проходження строкової військової служби. Як зазначається в Конституції та законі України «Про військовий обов’язок та військову службу», – строкова військова служба є почесним обов’язком кожного громадянина України чоловічої статі. Ефективне та якісне виконання молоддю цього громадського обв’язку можливе лише за наявності в неї початкових знань, умінь та навичок із загальновійськових дисциплін. Така вимога зумовлена суттєвою специфікою військової служби – граничною напруженістю всіх систем організму молодої людини, максимальним проявом психофізіологічних і фізичних якостей та здібностей, суворою регламентацією життєдіяльності військовослужбовця, специфічністю його відносин із колегами та військовим колективом.

Особливо актуальною сьогодні є підготовка молоді до захисту життя та здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях у мирний і воєнний час, до служби в Збройних Силах України, інших військових формуваннях, виконання військового обов’язку в запасі.

Армія потребує підготовленого резерву, і саме сучасна школа може забезпечити виконання цього завдання, адже на заняттях з цього навчального предмета сто відсотків допризовної молоді отримують початкову військову підготовку, формують почуття патріотичної свідомості та національної гідності. Тому актуальною метою предмета Захист Вітчизни та військово-патріотичного виховання молоді в наш час є:

- визначення основних напрямів удосконалення допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді;

- забезпечення єдності навчання, виховання, розвитку і психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни;

- вироблення єдиних поглядів на проблему виховання патріота і громадянина;

- визначення ролі державних органів в організації та проведенні допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді;

- формування в молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів України.

Головне у військово-патріотичному вихованні – це відродження духовності та моралі, що базуються на системі загальнолюдських цінностей і вбирають у себе національні, культурні, професійні та інші інтереси найширших верств населення.

Для закріплення практичних умінь і навичок обов’язковим є проведення навчально-польових зборів на території військових частин.

У рамках роботи військово-патріотичних клубів, волонтерських загонів, музеїв навчальним закладам у партнерстві з громадськими організаціями ветеранів потрібно активізувати пошукову діяльність щодо встановлення імен тих, хто воював у роки ІІ світової війни, загиблих на Майдані та при проведенні ООС (АТО) на сході України.

Однією з продуктивних форм роботи зі школярами щодо формування патріотичних цінностей є участь у Всеукраїнській військово-патріотичній спортивній грі «Сокіл», яку можна присвятити вивченню героїчних сторінок історії українського народу, участь у міському конкурсі строю та пісні.

У зміцненні патріотичних почуттів велику роль відіграє героїко-патріотичне виховання, покликане формувати бойовий, морально-психологічний дух, спонукати до фізичного вдосконалення громадянина-патріота, виробляти глибоке розуміння громадського обов’язку, готовність у будь-який час стати на захист Батьківщини, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, а також вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії народу, його Збройних сил.

На сьогодні навчальні заклади є єдиним центром з підготовки всіх без винятку юнаків (незалежно від того, чи будуть вони призвані на строкову військову службу чи ні) до захисту Батьківщини. У цій ситуації надзвичайно зростає роль предмета Захист Вітчизни як складової частини військово-патріотичного виховання, спрямованої на підготовку юнаків у теоретичному, практичному, фізичному і психологічному плані до майбутньої військової діяльності.

Основною організаційною формою предмета Захист України в усіх закладах освіти є урок, що проводиться викладачем згідно з навчальним планом та програмою. Урок починається з шикування, співу Гімна України, перевірки готовності класу до уроку та тренування протягом 3-5 хвилин.

На уроках стосунки між учнями і викладачами предмета Захист України будуються на основі вимог загальновійськових статутів в обсязі тем, що вивчаються.

На заняттях учні знайомляться із специфікою військової праці, готуються до виконання обов'язків солдата, дізнаються про особливості служби в Збройних Силах України, виховують у собі якості, необхідні майбутньому воїнові. Програма допризовної підготовки (Захист України) дозволяє під час вивчення кожної теми використовувати матеріали із життя військовослужбовців і пропагувати на уроках приклади героїчного минулого українського народу, його Збройних Сил України.

Фізична культура

Велику роль у фізичній підготовці юнаків до військової служби відіграють уроки фізкультури. На заняттях із фізичної культури формуються якості, які необхідні солдатові: висока працездатність, витривалість, чітка координація і точність рухів. Для підвищення ефективності військово-патріотичного виховання учнів на уроках фізкультури рекомендується проводити наступні заходи:

1. Використання елементів військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»:

а) швидкісний біг – 30 м; б) човниковий біг – 4х9 м; в) згинання та розгинання рук в упорі лежачи.

2. Використання на кожному уроці елементів стройової підготовки.

3. Використання на уроках елементів народних ігор та обрядів.

4. Застосування елементів спортивних змагань Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт» для організації рухливих ігор та естафет:

а) „Човниковий” біг 4 х 9 м (хлопці, дівчата ); б) стрибок у довжину з місця (хлопці, дівчата ); в) стрибки через скакалку протягом 30 сек. (дівчата); г) перетягування канату (хлопці); д) конкурс знавців історії українського козацтва: "Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе…”; е) презентація команд із використанням військово-патріотичної тематики та символіки.

ПАМ'ЯТКА ПРИЗОВНИКУ

РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІНИ В ЗАКОНІ УКРАЇНИ «ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ’ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ»

НОРМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
ПРОФОРІЄНТАЦІЯ
Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба
Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Військово-юридичний факультет Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
Факультет військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»
Факультет військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»
Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова Національного авіаційного університету


Вікторина "Патріотичне виховання – це"
Кiлькiсть переглядiв: 32