Методичне об'єднання вчителів предметів художньо-естетичного циклу "Дивосвіт"

/Files/images/1402/IMG_Дивосвіт.jpg

МО вчителів предметів художньо-естетичного циклу “Дивосвіт” є найменш чисельним (усього 3 вчителі). Однак до його складу входять надзвичайно творчі активні педагоги з високим рівнем професійної майстерності.

Методичне об’єднання “Дивосвіт” Харківського ліцею №144 працює над темою "Підвищення ефективності навчально-виховного процесу на уроках естетичного циклу через впровадження інноваційних технологій". Основними завданнями вчителі предметів художньо-естетичного циклу вважають:

• впровадження інноваційних технологій навчання, використання найбільш доцільних форм і методів навчання;
  • забезпечення безперервного удосконалення якості викладання, підвищення рівня проведення уроків;
  • розвиток творчих здібностей учнів для успішного оволодіння іншими освітніми галузями знань і забезпечення неперервної освіти;
  • створення оптимальних умов для розвитку та самореалізації учнів.

Члени ШМО “Дивосвіт”:

1. Борзова О.О. – учитель обслуговуючої праці вищої категорії, голова ШМО.

2. Хребто Т.С. – учитель мистецтва вищої категорії, учитель-методист, кандидат педагогічних наук.

3. Шигалевський В.Ю. – учитель трудового навчання другої категорії.

Усі вчителі регулярно підвищують свій кваліфікаційний рівень: відвідують курси підвищення кваліфікації, працюють над річними науково-методичними темами. Своїми методичними знахідками вчителі діляться з колегами району, зокрема під час районних семінарів для вчителів трудового навчання (19.02.2015) та музичного мистецтва (11.02.2016).

/Files/images/1402/IMG_2457.JPG /Files/images/1402/IMG_2438.JPG /Files/images/1402/Семінар музичного мистецтва 217дж.JPG

Традиційно у гімназії щорічно проводиться декада предметів художньо-естетичного циклу, учні також беруть участь у шкільних олімпіадах, конкурсах, вікторинах. Переможці змагаються і в районних та обласних конкурсах.

2014/2015

• міський конкурс малюнків «Діти проти насильства»: Бабакіна Кіра (9-В) – грамота за художній рівень (учитель Борзова О.О.).

2015/2016

• міський конкурс малюнків "Мій біль - Чорнобиль": Бабакіна Кіра (10-В) – І місце (учитель Борзова О.О.).
  • районна олімпіада з обслуговуючої праці: Бєлоусова Анна (9-Б, учитель Борзова О.О.) – ІІ місце;
  • районна олімпіада з трудового навчання: Бойко Владислав (9-А), Михайлик Владислав (9-Г, учитель Ковальов М.С.) – ІІ місця.

2016/2017

• районна олімпіада з трудового навчання: Михайлик Владислав (10-Б) – ІІ місце, Ткачов Марк (7-Б) – ІІІ місце (учитель Ковальов М.С.);
  • Дяченко Ангеліна (8-Б) – ІІ місце на районному етапі конкурсу-захисту дослідницьких робіт МАН секція «Мистецтвознавство» (учитель Борзова О.О.).

Для реалізації програми розвитку творчих здібностей учнів на базі МО працює секція мистецтвознавства учнівського товариства гімназистів „Еврика”. Членами МО здійснюється керівництво науково – дослідницької діяльності старшокласників з їх подальшим виходом на шкільний та районний конкурс – захист дослідницьких робіт.

Творчий потенціал МО реалізується не лише в навчальній діяльності та при підготовці учнів до різного роду випробувань, а також у безпосередній участі самих учителів у професійних заходах:

Конкурс "Учитель року"

2014 р. – Ерматова І.П. – у номінації «Музичне мистецтво» лауреат районного етапу.

Учителі методичного об’єднання мають друковані роботи:

Ерматова І.П. Музика в літературних творах. Казка. Урок музичного мистецтва у 5-му класі // Все для вчителя. – 2013. - №8. – с.35-37.