Методичне об’єднання вчителів історії, правознавства, економіки та географії „Слобожанщина”

/Files/images/Слобожанщина.JPG

Науково-методична тема : „ Метод проектів на уроках географії, історії, основ правознавства та економіки як засіб формування пізнавально-творчих умінь учнів"

Специфіка: система практично-орієнтованої соціально-гуманітарної освіти.

Методична база: навчально-методичні комплекси напрацьовані провідними спеціалістами, авторські розробки навчальних завдань, комп`ютерні програми.

Головний принцип: учитель не стільки навчає, скільки створює умови для самонавчання учнів.

Головне завдання: навчити раціональному керуванню своїми ресурсами

(здоров`ям, часом, здібностями, навичками, інформацією.)

Особливість: краєзнавчий характер більшості науково-дослідницьких робіт.

Керівник МО - Скібин О.І., учитель історії, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист.

Члени МО:

1. Шаповал О.М., учитель історії, спеціаліст вищої категорії
2. Мілушов М.О., учитель історії, спеціаліст
3. Забєлін О.В., учитель географії, спеціаліст
4.Гінайло Г.С., учитель географії, спеціаліст другої категорії
5.Баранова Т.В., учитель правознавства, спеціаліст першої категорії

МО співпрацює з кандидатом історичних наук, доцентом кафедри всесвітньої історії ХДПУ ім. Г.Сковороди Миловидовою О.В., яка читає в гімназії спецкурс „Історія світової культури”.

Викладання ведеться за державними програмами. Розроблена авторська програма для факультативних занять гуртка „Екологічна стежина”. На МО апробуються нові науково-методичні розробки: „Технологія критичного мислення” та „Інтегрований навчально-атестаційний комплекс”.

Вчителі постійно підвищують свій професійний рівень засобами самоосвіти, профільних кваліфікаційних курсів, участі в методичних турнірах, педагогічних читаннях, проблемних семінарах різних рівнів. Кожен рік МО презентує науково-творчі роботи на виставці-ярмарку педагогічних ідей, більшість з яких одержують призові місця. Учителі МО мають друковані роботи з історії України та всесвітньої історії.

Один з головних напрямків роботи МО ─долучення учнів до різноманітних видів творчої діяльності, які дозволяють їм самореалізуватися, розвинути свої здібності, нахили. Наші учні постійно ведуть науково-дослідницьку роботу у гімназичному науковому товаристві „Еврика” та приймають участь в роботі МАНу, кожен рік займаючи призові місця на районному та обласному рівні. Успішно виступають в конкурсах, турнірах і олімпіадах.

Силами учителів МО і учнів проводяться туристичні походи і рейди, брейн-ринги, організовуються декади методичного об’єднання.